Izolacja najwyższej jakości

 

Do izolacji ścian czy dachów należy wybrać takie materiały, które będą odznaczać się najwyższą trwałością i jakością. Płyty izolacyjne powinny izolować zarówno od niskich czy wysokich temperatur, a także od niechcianych dźwięków dochodzących z zewnątrz domu. Najlepsze płyty termoizolacyjne nadają się do izolacji nie tylko ścian zewnętrznych czy dachów, ale także wewnątrz domów czy na balkonach. 

Izolacja przed temperaturą

płyty pirMateriały termoizolacyjne dostępne na rynku charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dzięki temu, chronią wnętrza domów przed skrajnymi temperaturami i zapewniają doskonałą ochronę. Jednym z najlepszych materiałów dostępnych na rynku są płyty PIR, czyli płyty poliizocyjanuratowe. Są one najczęściej używane jako izolacja cieplna i nadają się do zamontowania w wielu miejscach. Takie płyty mogą być użyte zarówno do izolacji fundamentów, ścian działowych czy zewnętrznych, stropów, tarasów i balkonów, a także dachów – zarówno płaskich jak i skośnych. Dzięki różnym rodzajom wykończenia boków, mogą być montowane na różnych powierzchniach i na różne sposoby. Są produkowane zazwyczaj w rozmiarach dość sporych płyt, jednak na rynku budowlanym istnieje bardzo wielu różnych producentów, którzy mogą produkować płyty na zamówienie, w takiej wielkości jaka akurat jest nam potrzebna.

Aby odpowiednio zabezpieczyć dom przed skrajnymi temperaturami, warto zainwestować w najlepsze materiały. Dlatego właśnie płyty poliizocyjanuratowe, nazywane w skrócie PIR, cieszą się taką popularnością. Dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym mogą być stosowane przede wszystkim w ścianach zewnętrznych a także stropach czy dachach. Jednak płyty takie mogą znaleźć zastosowanie także w wielu innych miejscach w naszym domu.

 

Top