Idealna folia grzewcza

Ciepło w domu ma ogromne znacznie nie tylko zimą, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury, ale przez cały rok. Wilgoć w domu jest bardzo szkodliwa nie tylko dla człowieka, ale także dla budynku, a zawsze zaczyna się od podstaw.

Do czego służą folie grzewcze?

folia grzewczaBudowa domu składa się z wielu etapów, z których żadnego nie można pominąć. Z pewnością każdy przykłada dużo uwagi do wykonania instalacji grzewczej, gdyż jest ona niezbędna do utrzymania w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Z ogrzewaniem w parze idzie też uszczelnianie, aby pozyskane ciepło nie uciekało na zewnątrz. Jeżeli zależy nam na wykonaniu oszczędnej instalacji, to najlepsza będzie folia grzewcza, którą można montować na podłogach, ścianach czy sufitach. Jest to nowoczesne rozwiązanie na ogrzewanie niemalże dowolnego rodzaju budynku. Folia ta jest cienkim i elastycznym grzejnikiem elektrycznym na podczerwień, który może występować w kilku grubościach, szerokościach i mocach grzewczych. W jej przypadku, głównym nośnikiem ciepła i podczerwieni jest mieszanka grafitu, której gęstość i proporcje nadają odpowiednią moc grzewczą. Jest ona podstawowym elementem zeroemisyjnego systemu grzewczego w nowoczesnych budynkach lub też starszych po wykonanej termomodernizacji. Tego typu folia ogrzewa podłogę, ściany i sufit oraz przedmioty znajdujące się w zasięgu promieniowania. Działa ona podobnie jak promieniowanie słoneczne, które ogrzewa wszystko to, co znajduje się w jej zasięgu. Na pewno idealnie się sprawdzi do jednorodzinnym domu.

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie pojawiają się niemalże co chwilę. Jednak folia służąca do ogrzewania budynku jest innowacyjnym rozwiązaniem już od wielu lat i ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Może ona stanowić podstawowe lub dodatkowe źródło ogrzewania.

Top