Hiszpański od podstaw

Z moją przyjaciółką, któregoś dnia siedziałyśmy w domu i oglądałyśmy telenowele hiszpańskie. Nudziło nam się, bo padało i musiałyśmy znaleźć sobie jakieś zajęcie. Niestety, w naszej miejscowości więcej dni jest deszczowych niż słonecznych i trzeba sobie jakoś radzić. W pewnym momencie stwierdziłyśmy, że spodobał nam się język, który słyszałyśmy w naszym serialu.

Nauczmy się hiszpańskiego

hiszpański dostępny w BydgoszczyJeżeli język się komuś podoba, to zawsze można się go nauczyć. Dlatego zaproponowałam przyjaciółce język hiszpański dostępny w Bydgoszczy, w postaci szkolenia. Była to szkoła języków obcych, położona w okolicach centrum miasta. Nie miałyśmy nic do stracenia i postanowiłyśmy iść na dzień próbny, który był za darmo. Zawsze mogłybyśmy zrezygnować, gdyby jednak forma nauczania nie przypadła nam do gustu. Na szczęście okazało się, że i lektor był bardzo miły (i przystojny) i w prosty sposób przekazywał nam wiedzę tak, że już po pierwszych zajęciach potrafiłyśmy co nieco powiedzieć. Byłam zaskoczona, że po jednych zajęciach aż tyle z nich wyniosłam i chciałam więcej i więcej. Dlatego postanowiłam zapisać się na kurs i spytałam przyjaciółki o jej decyzję. Trochę się wahała, jednak też postanowiła się zapisać ze mną. Będziemy razem w jednej grupie i bardzo mnie to ucieszyło. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła oglądać nasze seriale bez lektora, czy napisów. Może uda mi się do tego stopnia opanować język, że poradzę sobie też w rozmowie z jakimiś Hiszpanami.

Moja nauka języka hiszpańskiego szła bardzo płynnie. Zastanawiałam się nawet, czy za jakiś czas nie wybrać się do Hiszpanii i sprawdzić swój język w zderzeniu z hiszpańską rzeczywistością. Zawsze chciałam tam się udać, a teraz znając język na pewno będę miała więcej okazji ku temu wraz z przyjaciółką.

Top