Główna cecha materacy piankowych czyli ich waga

Obecnie na polskim rynku można znaleźć materace piankowe, które dopasowane są do różnych grup odbiorców. W sklepach znajdują się materace dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych, dla seniorów. Są nawet materace dla sportowców, dla osób z chorobami kręgosłupa, dla osób rehabilitowanych.

Lekkie materace piankowe, które można zwijać w rulon

materace produkcjaNa uwagę zasługują również materace dla ludzi z otyłością, nadwagą. Nawet pary o dużej różnicy wagowej mogą liczyć na materac piankowy dla siebie. Osoby obłożnie chore czują się zdecydowanie lepiej, leżąc na materacach z pianki poliuretanowej. Warto dodać też, że poliuretan to materiał, z którego wykonywane są materace dla alergików. Materace piankowe można umieszczać na stelażach, które są podnoszone elektrycznie albo manualnie. Dotyczy to również stelaży przeciwodleżynowych. Bez wątpienia materace produkcja wykonane z pianki spełnią oczekiwania klientów. Główną cechą materacy piankowych jest oczywiście ich waga. Okazuje się, że materace te są bardzo lekkie. Być może nie ma to większego znaczenia dla osób młodych i silnych, ale już dla osób starszych, schorowanych jest to istotna kwestia. Takie osoby będą mogły poradzić sobie z materacem piankowym bez żadnej pomocy. Materac z pianki poliuretanowej można nie tylko przenosić w różne miejsca, ale cienkie materace da się nawet zwinąć w rulon i transportować. Standardowe materace wykonane z pianki poliuretanowej ważą około 15 kg. Dla porównania materace z innych materiałów np. materace sprężynowe mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów: od 40 do 50 kg.

Właśnie dlatego materace piankowe są chętnie wybierane przez osoby w podeszłym wieku, które nie mają już tyle siły, a chcą być samodzielne. Waga materaca bardzo często wpływa na podjęcie decyzji dotyczącej jego wyboru. Warto pamiętać, że materace z pianki są najlżejsze.

Top