Gdzie najlepiej wydać swoją pierwszą książkę?

W mojej rodzinie jest wiele osób bardzo utalentowanych. Każdy z nas odziedziczył jakiś talent po przodkach. Dla przykładu mój dziadek malował, tata rzeźbił w drewnie, a nieżyjąca już prababcia od strony mamy napisała książkę dotyczącą czasów wojennych.

Jak wydać książkę?

gdzie wydać książkęMnie od wczesnych szkolnych lat bardzo ciągnęło do pisania. W podstawówce pisałam długie opowiadania i czytałam wiele książek – nie tylko lektur szkolnych. Moja pasja do pisania pogłębiała się z wiekiem. Uczestniczyłam w konkursach recytatorskich, pisałam własne wiersze i krótkie felietony do czasopisma szkolnego. Jako mała dziewczynka marzyłam o napisaniu własnej książki.  Swoje marzenie dotyczące napisania książki realizować zaczęłam dopiero gdy ukończyłam trzydzieści pięć lat. Wtedy to przypomniałam sobie o spisanych na kilku stronach kartek a4 historiach mojej babci, która była dzieckiem w czasach II Wojny Światowej. Historie dotyczyły ludzi z jej miejscowości oraz najbliższej rodziny. Postanowiłam spisać te wszystkie zdarzenia i poprosić swoją babcię o więcej takich historii. Książka taka byłaby cenna pod każdym względem. A zdarzenia tam zapisane nie zostałyby zapomniane. Babcia ochoczo przystanęła na moją propozycję i spędzałam u niej długie wieczory z dyktafonem. Nie chciałam aby jakakolwiek historia umknęła, a dzięki nagrywaniu naszych spotkań mogłyśmy w dowolnym czasie robić sobie przerwy i na bieżąco weryfikować nieścisłości. Gdy prace nad książką zaczęły dobiegać do końca zaczęłam zastanawiać się gdzie wydać książkę? Znalezienie odpowiedniego wydawcy było kluczowym elementem. Profesjonalny wydawca to połowa sukcesu. Dobry wydawca pokieruje całym przedsięwzięciem i dzięki temu książka będzie mogła trafić na półki księgarni. Po znalezieniu odpowiedzialnego i rzetelnego wydawcy byłam dobrej myśli. Wraz z babcią czekałyśmy na wydanie naszej pierwszej wspólnej książki.

Książka zainteresowała szerokie grono odbiorców. Gdy znalazłam ją na półce w księgarni byłam bardzo dumna, zakupiłam kilka egzemplarzy, a jeden z nich otrzymała moja babcia. Była bardzo wzruszona i dumna z tego, że historia nie zostanie zapomniana.

Top