Gdzie leczyć uzależnienie od alkoholu?

Coraz więcej osób w naszym społeczeństwie boryka się z problemem uzależnienia od alkoholu. Jest to nałóg szkodliwy, którego konsekwencje można odczuć na wielu płaszczyznach – od utraty zdrowia, aż po zaprzepaszczenie relacji z bliskimi i przyjaciółmi. Istnieje jednak wiele skutecznych metod na to, by wydostać się z nałogu. 

Ośrodki pomagające wyjść z nałogu 

ośrodek leczenia uzależnień nfz

Uzależnieni mają kilka dróg na to, by wyjść z nałogu. Mogą zdecydować się na uczęszczanie na spotkania grup AA lub zapisać się do specjalnego ośrodka, który pomaga w walce z uzależnieniem. Jeśli interesuje nas tani ośrodek leczenia uzależnień NFZ oferuje nam dostęp do wielu placówek tego typu. Możemy dam podejmować leczenie stacjonarne, zostając na terenie ośrodka, lub zdecydować się na uczęszczanie na oddział dzienny – co oznacza, że będziemy pojawiać się w ośrodku codziennie, nie zostając tam na noc. Istnieje także wiele form terapii. Najczęściej wybiera się terapię indywidualną, jednak bardzo skuteczne są spotkania z innymi uzależnionymi – pozwala to osobie z nałogiem nabrać pewności co do tego, jak potworne konsekwencje ma choroba alkoholowa. Dzieląc się swoim doświadczeniem i słuchając słów innych, możemy skonfrontować się z naszym problemem. Ośrodki uzależnień stworzone są po to, by pomóc uzależnionym wyjść z nałogu w sposób skuteczny i trwały – niestety, wielu chorych wraca do uzależnienia. Dlatego też wybór odpowiedniej placówki jest tak ważny. 

Uzależnienie od alkoholu sieje spustoszenie w naszym organizmie, a także w psychice. Osoby borykające się z tym nałogiem powinny jak najszybciej podjąć terapię leczenia uzależnień, by odzyskać swoje utracone zdrowie i na nowo zacząć cieszyć się życiem. Specjalne ośrodki, w których prowadzone są terapie odwykowe, znajdują się na terenie całej Polski.

Top