Funkcję ubioru motocyklisty

Osoby mające fioła na punkcie maszyn jakimi są motocykle, często bardzo dokładnie przygotowują się do sezonu, który przypada na miesiące ciepłe, które umożliwiają korzystanie z uroków jakimi niewątpliwie jest jazda na motorze. Przygotowując się do tego trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, a jedną z nich jest kurtka motocyklowa.

Jaką funkcję spełnia kurtka dla motocyklisty?

kurtki motocykloweKażdy użytkownik jednośladu, czy to maszyny pędzącej 200 km/h czy stylowego tzw. „harleya” przygotowując się do sezonu staję przed zadaniem wyboru odpowiedniego ubioru. Oczywiste jest że na motor nie wsiądziemy w koszulce i klapkach, dlatego wybór poszczególnych elementów ubioru jest tak ważny. Jedną z części którą zakładamy na siebie jest kurtka. Każdy pasjonat maszyn jednośladowych zdecydowanie powie iż kurtki motocyklowe stanowią jedną z najważniejszych rzeczy biorąc pod uwagę wiele czynników które dla motocyklisty są tak ważne. Jedną z funkcji jaką pełnią kurtki motocyklowe niewątpliwie jest ich bezpieczeństwo, gdyż załóżmy iż przy nawet niegroźnym upadku, nasze ciało może wejść w kontakt z podłożem, którym najczęściej będzie asfalt w związku z czym ochrona naszego ciała przed otarciami czy stłuczeniami jest bardzo istotna. Dlatego właśnie wybór odpowiedniej kurtki jest tak ważny, gdyż stanowią one świetne źródło, które przynajmniej w jakimś stopniu ochroni nasze ciało. Kolejnym elementem na który motocykliści zwracają uwagę jest to że kurtka ta nie może być ubiorem w którym w czasie wysokich temperatur się po prostu „ugotujemy”. Dlatego ważne jest aby kurtki motocyklowe pomimo warstwy, która musi nas ochraniać powinny stanowić także materiał zapewniający odpowiednią wentylację, która jest bardzo ważna gdyż w sposób znaczący wpływa na komfort z jazdy. Oczywiście także szyk oraz wygląd poszczególnych kurtek jest ważny ale ta kwestię pozostawiam już do rozstrzygnięcia indywidualnie gdyż moda to rzecz osobista, dlatego nikt nie powie nam co nam się bardziej podoba.

Kurtki motocyklowe stanowią jedną z rzeczy, przy wyborze której użytkownicy jednośladów mogą mieć pewne wątpliwości, która akurat będzie lepsza. Zdecydowanie jest tak iż, kwestie jakimi jest bezpieczeństwo oraz komfort powinny być na pierwszym miejscu przy wyborze tego elementu ubioru gdyż sam wygląd odzwierciedla tylko to w jakim stylu lubimy się ubierać.

Top