Folia LDPE i jej właściwości

 

Folie odnajdują swoje zastosowanie niemal w każdej branży. Niezwykle ważne są te wykorzystywane do pakowania i zabezpieczania produktów. W końcu to od nich zależy czy trafi on w nasze ręce w całości, czy też zostanie uszkodzony podczas transportu lub przesyłki. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się folii LDPE. Czym ona tak właściwie jest?

Zastosowanie folii LDPE

folia ldpeTo co sprawiło, że folia ldpe odnalazła swoje szerokie zastosowanie w wielu branżach to przede wszystkim ogromna wytrzymałość. Nie straszne są jej ani uszkodzenia mechaniczne, ani niekorzystne warunki atmosferyczne. Sama folia LDPE bardzo często występuje w parze z folią HDPE. Obie z nich cechują się tak samo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, jednak istnieje pomiędzy nimi jedna, znacząca różnica – gęstość. Folia LDPE określana jest mianem folii o niskiej gęstości. Taka właściwość sprawia, że jest to materiał od wielu lat wykorzystywany do produkcji folii i rękawów na tunele foliowe. Z folią tego typu jeszcze do nie dawna mieliśmy styczność na każdym kroku. Wykorzystywana była ona bowiem do produkcji reklamówek. Sama folia LDPE może występować w różnych grubościach. Dzięki temu wykorzystywana jest w wielu innych dziedzinach. Możliwość doboru grubości jest ogromnym ułatwieniem dla wielu branż. Wykazuje się ona również innymi, niezwykle ważnymi właściwościami. Jest odporna na działanie soli, zasad i kwasów. Z tego też względu jest niezwykle często wykorzystywana w laboratoriach oraz placówkach medycznych.

Folia LDPE wykazuje się dodatkowo ogromną rozciągliwością oraz odpornością na przebicia i rozerwania. Możliwość wykorzystania w branży spożywczej wskazuje na brak obecności toksycznych i niebezpiecznych składników. To właśnie ona jest wykorzystywana do produkcji worków na śmieci. 

 

Top