Firmowy olej CBD

Kannabidiol (CBD) to unikalna, czynna substancja, wykazująca silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwpsychotyczne. Znajdziemy ją tylko w konopiach, natomiast najlepszym jej źródłem jest oczywiście pozyskiwany z nich olej.

Ile kosztują oleje CBD?

olej cbdSkuteczność kannabidiolu w zwalczaniu chorób, schorzeń oraz dolegliwości jest potwierdzone badaniami klinicznymi. Można je również przyjmować profilaktycznie, w ramach zapobiegania nowotworom, chorobie Alzheimera, nadciśnieniu tętniczemu, czy też udarom niedokrwiennym mózgu. Olej zawiera mikroskopijną ilość psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC) więc nie ma właściwości odurzających ani nie uzależnia. Warto nadmienić, że poza CBD, znajdziemy w nim także inne, bardzo ważne dla naszego organizmu składniki, w tym: terpeny, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega, witaminy, minerały, fitokannabinoidy oraz flawonoidy. Jeżeli chodzi o ceny tych wyrobów, to nie można powiedzieć, że są tanie, ale wpływ na to ma wiele czynników, między innymi drogi proces pozyskiwania i wysokie koszty uprawy medycznych konopi. Olej CBD to najczęściej czarna, bardzo gęsta zawiesina, natomiast znajdziemy też takie wyroby, których konsystencja bliższa jest wodzie aniżeli tłuszczowi. Takie oleje lepiej omijać z daleka, ponieważ są one rozcieńczone lub zawierają produkt bardzo niskiej jakości. Warto kupować oleje pochodzące od znanych producentów, albowiem wtedy mamy pewność, że nabywamy produkt atestowany, legalny i w pełni bezpieczny.

Oleje konopne są także doskonałymi antyoksydantami, oznacza to, że usuwają z naszego organizmu wszelkie toksyny, w tym metale ciężkie oraz efekty uboczne przemiany materii. Unicestwiają również wolne rodniki, które są odpowiedzialne za proces starzenia się skóry.

Top