Etapy planowania uprawy truskawek

Prowadzenie własnej plantacji truskawek nie jest trudnym zajęciem, mimo iż krzaczki te są naprawdę delikatne. Wystarczy parę elementów składających się na ich pielęgnację ogólną, aby każdego roku rosły nam obfite i duże. Dzięki temu nie tylko będziemy zadowoleni ze smaku owoców, ale również z poświęconej przez ostatnie tygodnie pracy.

Truskawki uprawiane samodzielnie

naturalne nawożenie truskawekGdy zastanawiamy się czy warto posiadać własne pole z truskawkami to warto w nie inwestować. To owoce banalnie proste w uprawie, jednak wymagające naszej regularności. Zanim zasadzimy je musimy dobrać ziemię o wysokiej próchnicy i dobrej gospodarce wodnopowietrznej. Sadzimy przy tym jedynie zdrowe okazy. Każda sadzona z możliwym zarażeniem automatycznie zrujnuje nam całą uprawę. Gdy są w ziemi pozostaje już tylko nawadnianie. Bez tego szybko uschną albo ich owoce będą małe i kwaśne, a nawet gorzkawe. Dzieje się tak, gdyż mają płytki system korzeniowy. W trakcie ich wzrostu co jakiś czas możemy zastosować naturalne metody zapobiegnia szkodnikom i chorobom. Nie korzystajmy z chemii bez potrzeby. Ostatnim aspektem jest naturalne nawożenie truskawek. Nawozimy po zbiorach w jesienne dni, gdy najlepiej wchłania się w głąb ziemi z uwagi na wszechobecną wilgoć. Drugi raz nawozimy parę tygodni przed sadzeniem. Tak odżywiona ziemia będzie idealnym środowiskiem dla ich rozwoju. Pamiętajmy jednak, że truskawka w jednym miejscu rosnąć może najwyżej cztery sezony.

Bardzo ważne w prowadzeniu hodowli truskawek jest to, abyśmy byli regularni. Nie zapominajmy o podlewaniu, nawożeniu oraz profilaktyce przeciw chorobom. Z takim podejściem w każdym sezonie będziemy mogli cieszyć się najlepszej jakości owocami z naszych własnych krzaczków. Warto zadbać o swoją uprawę od samego początku.

Top