Drzwi chłodnicze – jaki układ?

W przedsiębiorstwach, których koniecznością jest utworzenie chłodni z pewnością potrzebne będą również drzwi chłodnicze. Wybór takich drzwi na pewno nie będzie łatwy, gdyż trzeba zastanowić się nad tym, jaki typ wybrać. Na wybór na pewno będzie miało wpływ wiele czynników. Trzeba dokładnie przeanalizować każdy typ drzwi i później dobrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

chłodniaTaka analiza sprawi, że na pewno będą one funkcjonalne. Pierwszym typem drzwi chłodniczych są drzwi przesuwne, które posiadają układ jezdny. Czasami o drzwiach takich mówi się, że są drzwiami klasycznymi gdyż stosuje się je najczęściej w chłodniach, w których są zamontowane agregaty chłodnicze czy też inne urządzenia chłodnicze. Co powinniśmy wiedzieć o takich drzwiach? Przede wszystkim to, że posiadają one skrzydło drzwiowe. Będzie miało ono grubość około 60 mm. Wnętrze takich drzwi wypełniane jest pianką poliuretanową. Dzięki temu nadają się one do pomieszczeń, w których panuje temperatura od 0 do 16 stopni. Konstrukcja samych drzwi jest niezwykle praktyczna. Można w sposób wygodny je otwierać oraz zamykać. Nie potrzeba tutaj także dużej ilości miejsca, aby takie drzwi zamontować. Najczęściej bowiem szyna, po której się poruszają jest bowiem zainstalowana na ścianie. Drzwi przesuwają się po ścianie. Gorzej jeśli nie mamy do dyspozycji tutaj tak długiej ściany jakbyśmy chcieli. Tego typu drzwi chłodnicze będą wykonane ze stali kwasoodpornej. Będą zatem bardzo trwałe. Drugi typ drzwi chłodniczych to drzwi, które poruszają się po układzie rurowym. Są praktycznie takie same jak drzwi przesuwne klasyczne, ale różnią się one układem jednym. Jest on całkowicie inaczej zbudowany. Takie drzwi mogą być wykonane z klasycznej stali, ale mogą również być wykonane ze stali powlekanej.

W tym drugim przypadku można je montować w pomieszczeniach chłodniczych, które mają temperaturę od 0 do 10 stopni. Stosuje się tutaj uszczelkę, która zapewni bardzo dokładną szczelność. Osoby, które nie chcą montować drzwi na układzie jezdnym, mogą wybrać drzwi zawiasowe. Te nadają się do pomieszczeń o temperaturze od 0 do 8 stopni.

Top