Drewniane niedrogie domy

Zbudowanie własnego domu nie jest ani proste, ani szybkie, ani tanie, a przynajmniej taki stereotyp myślenia się przyjął. Tymczasem, jeśli mamy działkę budowlaną, warto zastanowić się nad postawieniem domu w całości wykonanego z drewna.

Z jakich drzew buduje się domy?

domy modrzew syberyjskiBudowa domu z drewna ma sens, ale tylko pod warunkiem, gdy dysponuje się odpowiednim jego gatunkiem. Wszak nie każdy gatunek drzew, jest dobrym budulcem domu. Bowiem musi być on solidny, ciepły i tak wyprofilowany, by w niczym nie różnił się od standardowych domów. Jednym z najlepszych gatunków drewna, jakie są przeznaczone do budowy domów, jest modrzew syberyjski. Wszak odznacza się odpowiednimi parametrami, jak twardość, elastyczność i wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Gdy więc chcemy zdecydować się na drewniane domy modrzew syberyjski będzie bardzo dobrym wyborem. Siłą tego materiału jest również fakt iż jest niedrogi, a koszt metra kwadratowego domu z tego rodzaju drewna, jest raczej nie większy niż trzy tysiące złotych. Warto również wiedzieć, że drewniane domy stawia się, nawet, w dwa trzy miesiące, a budowę można zacząć w dowolnym, pożądanym przez klienta, terminie. Mieć na względzie jednak trzeba iż firmy zajmujące się budową tego rodzaju konstrukcji, mają coraz więcej zleceń, toteż warto decydować się na jak najszybsze działanie. Trzeba także wiedzieć, że na budowę domu, o metrażu nieprzekraczającym trzydziestu pięciu metrów kwadratowych, nie musimy mieć pozwolenia żadnych władz.

Drewniany dom jest równie solidny i wytrzymały na warunki zewnętrzne, jak standardowe, tyle tylko, że zwykle bywa mniejszy, gdyż możliwości rozbudowy są ograniczone wieloma czynnikami, jak na przykład wielkość działki czy też konieczność uzyskania pozwolenia na budowę domu powyżej 35 m2.

Top