Dostosowanie koperty do rodzaju przesyłki

Wysyłanie towaru zawsze łączy się z ryzykiem uszkodzenia paczki bądź listu. Każdy sprzedawca, który nadaje przesyłki musi odpowiednio je przygotować, aby zagwarantować odbiorcy produkt nieuszkodzony, a sobie ograniczyć koszty związane z ponowną wysyłka bądź naprawą zniszczenia. 

Koperty bąbelkowe – postawowe właściwości

koperta c13To, jakie opakowanie wybierzemy do naszej przesłki zależne jest od kilku czynników. Przede wszystkim ważna jest wielkość danego towaru, bowiem zbyt małe opakowanie naraża przesyłkę na zniszczenie, a zbyt duże generuje dodatkowe koszty. Kolejny czynnik to rodzaj produktu i tutaj należy wyróżnić produkty elektroniczne, bądź wszelkie, które mogą ulec awarii np. przez zawilgocenie. W tym przypadku należy zdecydować się na kopertę bąbelkową, która stanowi mocne i pewne zabezpieczenie. Koperta C13 to opakowanie o wymiarach wewnętrznych 150 x 215 mm i do tych wymiarów należy dostosować wielkośc produktu. Wymiary zewnętrzne to natomiast 150 x 215 mm i w takiej wielkości będzie całe opakowanie. Koperta ta wypełniona jest folią zabezpieczającą towar przed wstrząsami i upadkami, co zdarza się podczas transportu. Ponadto koperty bąbelkowe cechują mocne i szerokie zgrzewy, gwarantujące nierozerwanie się opakowania podczas przewozu. Naturalnie jak niemal każde opakowanie, koperta C13 posiada szeroki pasek kleju umożliwiający szybkie zamknięcie przesyłki, ale w tym przypadku klej jest mocny i nie ma możliwości, że koperta samoistnie się otworzy.

Wybór odpowiedniego opakowania do przesyłek jest jednym z najważniejszych elementów sprzedaży wysyłkowej. Zniszczenia podczas transportu, które są wynikiem nieprawidłowego zapakowania nie są odpowiedzialnością firmy kurierskiej i wszelkie szkody nadawca będzie musiał pokryć sam.

Top