Domowe detektory gazu

W naszych domach często stosujemy takie systemy grzewcze, które opierają się w dużym stopniu o spalanie jakichś paliw. Nawet w miastach wielu z nas posiada chociażby ogrzewanie gazowe, w którym mamy do czynienia ze spalaniem gazu w specjalnie do tego stworzonych piecykach. Warto pamiętać o tym, że takowe rozwiązania są też dość niebezpieczne i dlatego warto stosować czujniki alarmujące w przypadku wykrycia czadu. 

Skuteczne czujniki emisji gazu 

czujniki gazu domoweEfektem spalania jakichkolwiek materiałów opałowych zawsze jest dwutlenek węgla. Sam w sobie nie jest on dla nas bardzo szkodliwy jeśli jego ilość jest odpowiednia. Jednak bywa niekiedy tak, że zamiast dwutlenku węgla wydziela się tlenek węgla. Dochodzi do jego emisji wówczas gdy podczas spalania nie ma wystarczającej ilości tlenu. Tlenek węgla zwany jest inaczej i jest to gaz, który jest dla nas bardzo niebezpieczny. Dlatego bardzo ważne jest to aby jak najszybciej wykryć obecność tego gazu w naszym domu. Pomóc nam w tym mogą czujniki gazu domowe. Urządzenia te kosztują kilkadziesiąt złotych a mogą uratować nam życie. Warto mieć to na uwadze jeśli posiadamy w naszych domach jakiekolwiek systemy grzewcze, które mogą generować spaliny. Niejednokrotnie już okazywało się, że czujniki gazu były w stanie efektywnie alarmować w przypadku wykrycia zbyt dużego stężenia gazu w domach. Takie urządzenia należy zamontować w odpowiednim miejscu. 

Z uwagi na osoby niewidome czy też niesłyszące tworzy się takie czujniki gazu, które alarmują o wykryciu gazu zarówno poprzez dźwięk jak i światło. Najlepszym miejscem do zamontowania czujnika będzie miejsce położone w pobliżu piecyka gazowego jeśli takowy w domu posiadamy. Nie należy jednak montować czujników bezpośrednio na piecyku czy też w bardzo bliskim jego sąsiedztwie.

Top