Domowa wycieraczka do butów

Urządzając mieszkanie, często zapominamy, że na jego wystrój składa się nie tylko to, co znajduje się wewnątrz czterech ścian, ale także fragment przestrzeni przed naszymi drzwiami, a więc między innymi wycieraczka. To właśnie od niej zależy dobre pierwsze wrażenie, które zapewne każdy z nas chciałby wywrzeć na odwiedzających go osobach.

Wybór odpowiedniej domowej wycieraczki do butów

domowa wycieraczka do butówWycieraczki plastikowe i gumowe należą do najtrwalszych, ale z kolei nie mają największych wartości estetycznych, dlatego mogą nie być najlepszym wyborem dla eleganckich mieszkań. Ich zaletą jest natomiast niska cena i duża dostępność. Wiklinowa domowa wycieraczka do butów wygląda bardzo ekologicznie, jednak dość szybko się niszczy i przy wyborze takowej będziemy musieli liczyć się z koniecznością jej wymiany co jakiś czas. Warto rozważyć zakup wycieraczki z twardego materiału. Jej największą zaletą jest trwałość – podczas użytkowania nie odrywają się z niej żadne elementy, gdyż jej powierzchnia jest płaska i dość zbita. Z tego względu nie czyszczą podeszwy butów tak dokładnie jak wycieraczki plastikowe czy wiklinowe, ale w warunkach miejskich, gdy nie wracamy zbyt często z bardzo ubłoconymi butami, z całą pewnością wystarczą. Co więcej, wiele z nich wyróżnia się ciekawym, oryginalnym designem. Popularne są między innymi napisy typu „Dzień dobry”, „Miłego dnia” czy „Welcome”, witające w progu gości. Często wybieranymi wzorami są też ślady psich i kocich łap, w zależności od tego, jakie zwierzę mieszka w domu. Możliwe jest także zaprojektowanie własnego wzoru i przesłanie go do realizacji przez firmę, która zajmuje się produkcją wycieraczek.

Wybierając wycieraczkę do naszego domu, warto zwrócić uwagę na połączenie trwałych materiałów z estetycznym wyglądem. Pamiętajmy, że wycieraczka stanowi swego rodzaju wizytówkę mieszkania, gdyż na ogół jest pierwszą rzeczą, którą widzą u nas goście. Zadbajmy o to, by wyglądała zachęcająco.

Top