Dobry zlew dwukomorowy

 

Kuchnia jest nieodzownym pomieszczeniem w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie tam przygotowujemy posiłki, myjemy naczynia i spożywamy dania razem z rodziną. Nie może w niej zabraknąć kuchenki, lodówki i dobrego zlewozmywaka. 

Jak wyglądają dwukomorowe zlewozmywaki?

zlew granitowy czarny dwukomorowyMycie naczyń zabiera każdemu z nas przynajmniej kilkadziesiąt minut dziennie, jeżeli samodzielnie gotujemy w domu. Do tego jeszcze myjemy ręce, czy produkty spożywcze w zlewie, więc spędzamy przy nim kolejne minuty. Tylko przy odpowiednio dużym zlewie te czynności mogą być komfortowe. Najlepszy będzie zlew granitowy czarny dwukomorowy, ponieważ ma optymalną wielkość i posiada dwa, niezależne odpływy. W jednej komorze można myć naczynia, a w drugiej owoce i warzywa. Jeżeli nie mamy miejsca na odkładanie umytych naczyń, to można wybrać model zlewozmywaka z ociekaczem. Posiada on liczne żłobienia, którymi woda spływa bezpośrednio do komory zlewu. Granitowe modele są polecane ze względu na swoją dużą odporność i wytrzymałość, ponieważ nawet po wielu latach użytkowania, zlew będzie wyglądał jak nowy, a na jego powierzchni nie będzie żadnych zarysowań. Granit stosowany do produkcji zlewozmywaków składa się w osiemdziesięciu procent z piasków granitowych, a w dwudziestu procentach z dedykowanych żywic. W zależności od barwy wykorzystanych piasków, zlewozmywak może mieć barwę białą, szarą, lub czarną. Alternatywą dla dwukomorowych zlewów może być półtorakomorowy model. Ceny zlewów zależą od wybranych modeli i producentów.

Jeżeli chcemy mieć najzwyklejszy i najtańszy zlew, to wystarczy nam klasyczny stalowy model, który kosztuje około stu złotych. Dla osób, którym zależy na nowoczesnym wystroju kuchni, lepiej się sprawdzą granitowe zlewozmywaki w klasycznych odcieniach.

 

Top