Dobre oświetlenie w domu

Dobre oświetlanie to podstawa każdego domu. Żyjemy w takim klimacie, że tylko od czerwca do września możemy liczyć na więcej światła w domu, chociaż w dużej mierze zależy to również od samego projektu domu, czy mieszkania. Jeśli jest osłonięte z każdej strony to pora roku nie gra roli. Przez cały dzień musimy świecić światło, a z tym wiążą się całkiem spore koszty.

Oczywiście prąd to jedno, ale ważne jest również to, aby w domu nie wisiały gołe żarówki. Niezbędne są lampy i żyrandole, które musza być wysokiej jakości. W domu warto kupować z głową. Bogato zdobione lampy nie zawsze ładnie wyglądają. Lepiej postawić na prostotę i coś, co za 5 lat wciąż będzie na czasie. Ponadczasowe meble i dodatki to podstawa każdego domu i mieszkania. W każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się światło górne, ale także lampki, czy lampeczki. W kuchni np. lampki nad meblami i kuchenką. W łazience lampa nad lustrem. W salonie, czy sypialni lampki różnej wielkości. Nie zawsze bowiem potrzebujemy dużej ilości światła.
Ciekawy m rozwiązaniem są lampy podłogowe. Wmontowane na korytarzy, w salonie, czy na schodach oświetlą nam drogę w nocy do łazienka, czy do kuchni. Zapewnią bezpieczeństwo nam i naszym dzieciom. Ważne jest to, aby klosze, czy lampy nie robiły spięcia. Jak kupimy plastikowe lampki to może skończyć się pożarem. W domach jednorodzinnych istotną rolę odgrywa również oświetlanie zewnętrzne. Lampy przy wejściu, a także wzdłuż chodnika wiodące do domu. Nie można również zapominać o najmłodszych domownikach i ich pokojach. W chwili obecnej dostępność najdziwniejszych lamp dla dzieci jest naprawdę ogromna i można znaleźć coś co zachwyci nas i dziecko. Lampy wiszące, czy stojące to bardzo dobry pomysł w pokoju malucha. Nie zapominajmy o salonie.

Tutaj oprócz lampy górnej przydadzą się lampy stojące, czy podwieszany sufit, który nada pomieszczeniu niesamowitego charakteru. Ciekawa opcją są również lampy przy podłodze, które też świetnie urozmaicą aranżację świetlną w salonie, sypialni, czy jak już wspomniano na korytarzu.

Top