Do czego stosuje się farmery?

W wielu różnych zastosowaniach konieczne jest połączenie profili wykonanych z różnych materiałów. Przykładem może być chociażby poszycie dachowe wykonywane z blachy. Jest ona przeważnie mocowana do drewnianego stelaża, który zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz nośność. W celu prawidłowego montażu konieczne jest wykorzystanie przewidzianego do tego celu osprzętu.

Zakup blachowkrętów na budowę

blachowkręt farmerNa rynku dostępna jest cała masa rozwiązań, które na to pozwalają. Niemniej jednak najpopularniejsze są te najbardziej sprawdzone przedmioty. W większości przypadków jest to blachowkręt farmer, który świetnie sprawdzi się właśnie do łączenia blachy z drewnem. W celu uzyskania odpowiedniego efektu zaleca się stosowanie od pięciu do siedmiu blachowkrętów na metr kwadratowy. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wkręt posiada końcówkę samowiercącą. Sam gwint jest przystosowany do montażu w profilu drewnianym. Uszczelka jest wykonana ze specjalnej gumy, która po wkręceniu samowulkanizuje się z podłożem co zapewnia pełną szczelność. W zależności od docelowego zastosowania konieczne jest wybranie właściwego materiału, z którego wykonane są wkręty. Z reguły jest to stal ocynkowana, która jest odporna na oddziaływania środowiskowe. Z perspektywy użytkownika ważne są między innymi parametry techniczne. Można tutaj wymienić chociażby grubość czy długość.

W zależności od potrzeb możliwe jest wybranie różnych kolorów. Dostępne są między innymi: biały, czerwony, ceglany czy czarny. Tego typu osprzęt można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również przez Internet. Jest to spowodowane popularnością takiej techniki łączenia. Jak widać obecnie w zdecydowanej większości przypadków stosowane są sprawdzone rozwiązania, które są niezwykle trwałe, a także niezawodne.

Top