Do czego służy elektrozawór rain Bird?

Choć obecnie jest środek zimy, to dla wielu działkowców czy pasjonatów ogrodu czas to na poszukiwanie informacji dotyczących różnych kwestii. Myślę, że jednym z głównych problemów przed ogrodnikami w związku z powtarzającymi się suszami, jest sprawa nawodnienia trawnika i przylegających do niego roślin.

Charakterystyka elektrozaworu Rain Bird

elektrozawór rain birdW ostatnich latach regularne małe opady powodują, że trawy w naszych ogrodach wysychają i często musimy go sami podlewać za pomocą węża. Jednym z rozwiązaniem system nawodnienia do którego potrzebny będzie odpowiedni sprzęt. Jednym z elementów jego wyposażenia i polecany może być elektrozawór Rain Bird. Świetnie nadaje się on właśnie do przydomowych ogrodów, także na działce oraz jeśli mamy do czynienia z niewielkimi terenami komercyjnymi. Producent zastosował w nim gwint wewnętrzny, dzięki czemu ogrodnik może zastosować do nich złącza, których średnica cala wynosi 1. Jego budowa wydaje się być trwała z uwagi na wykonanie z polipropylenu, dodatkowo wzmocnionym włóknem szklanym. Dzięki temu zawór ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ważną kwestią dla ogrodnika jest wydajność – ten elektrozawór może działać w warunkach niskiego przepływu wody, co na pewno poprawia jego parametry. Producent wyposażył go także w filtr oraz specjalne umieszczenie membrany, dzięki któremu nagły wzrost ciśnienia cieczy nie uszkodzi zaworu. Istotne jest również to, że urządzenie to pozwala obracać całościowo, co pozwoli dostarczyć wody w każdy punkt trawnika. Na tą pozytywną całość wpływa także łatwość montażu, ponieważ konstruktorzy do jego zamocowania przewidzieli cztery śruby, które można odkręcić za pomocą każdego rodzaju śrubokręta.

Urządzenie to, zgodnie z jego parametrami, uchodzi za wydajne i potrzebne w ogrodzie. Działkowicz czy ogrodnik zyskuje niezawodne urządzenie, dobrze przemyślane i zaprojektowane, które ułatwi mu pracę przy pielęgnacji trawnika. Elektrozawór powinien także zdać egzamin szczelności i sprawdzić się w domowym ogrodzie.

Top