Dlaczego stosuje się filtry w lakierniach?

Pokrywanie wielu elementów lakierem odbywa się w miejscach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt filtracyjny. Do tego typu firm zaliczymy lakiernie samochodowe, a także miejsca, gdzie przeprowadza się lakierowanie proszkowe. Aby zapobiec gromadzeniu się szkodliwych oparów, a także zapewnić bezpieczeństwo pracy, instaluje się specjalne elementy wyciągowe, które mają za zadanie wydalać na zewnątrz opary farb.

Jakie filtry możemy zastosować w lakierniach samochodowych?

filtry węglowe do lakierniInstalowanie nowoczesnych elementów filtracyjnych w tego typu miejscach ma także głęboki sens w rozumieniu ochrony środowiska. Filtry węglowe do lakierni są odpowiedzialne za zatrzymywanie najbardziej szkodliwych drobin, które zostają bez nich wydalone w powietrze. Firma, w której są zainstalowane tego typu filtry może zatem otrzymać certyfikaty, zaświadczające o aktywnym uczestniczeniu w ograniczaniu zanieczyszczenia środowiska w swoim okręgu. Jednak filtracja ma za zadanie usprawnić także pracę lakiernika. Specjalne filtry mogą być montowane po to, aby na świeżo pomalowany element nie osiadały drobinki kurzu i innych zanieczyszczeń. Dzięki tego typu systemowi filtracyjnemu, praca przebiega bez utrudnień, a nowo pomalowane elementy karoserii mogą schnąć bez obaw o nieoczekiwane zanieczyszczenie ich, niweczące cały trud lakiernika. Filtracja ma także za zadanie chronić maszyny i inne elementy, które są umieszczone w lakierni.

Dzięki specjalnym filtrom będziemy mogli ochronić mechanizmy maszyn przed zanieczyszczeniem ich przez wszelkiego rodzaju osady. Nie bez znaczenia jest także ochrona nowoczesnych elementów elektronicznych, odpowiedzialnych za sterowanie maszynami. Filtry mogą także chronić komputery i inne elementy niezbędne do pracy operatorów i innych pracowników lakierni.

Top