Dachy wyglądające jak ogród z góry

Ludzie potrafią mieć naprawdę zaskakujące pomysły. Ten co prawda nie jest nowy, ponieważ swoje korzenie ma w drugiej wojnie światowej, niemniej ciekawe jest to, jak dobrze się to teraz na nowo przyjmuje. Tym jednak razem w zupełnie innym celu.

Zdziwiłem się widząc dachy w Warce udające ogrody

dachy w WarceGdy zobaczyłem to po raz pierwszy, myślałem, że się przewidziałem. Zatrzymałem samochód i upewniłem się, że widzę wszystko tak, jak powinienem. Rzeczywiście dachy domów w Warce były zielone i z góry musiało to wyglądać jak ogród. Oczywiście wiedziałem, że zapewne nie tylko dachy w Warce tak wyglądają, ale był to pierwszy raz, gdy spotkałem się z czymś takim. Wcześniej widziałem to jedynie na zdjęciach – żołnierze maskowali w ten sposób bunkry i lotniska, by bombowce wroga nie wiedziały, gdzie dokładnie powinny zrzucać bomby. Teraz jednak przeznaczenie tych dachów zapewne było nieco inne. Musiałem przyznać, że wyglądało to naprawdę świetnie. Byłem pod wrażeniem, jak zwykły dach może stać się nie tylko niecodziennie ładny, ale i w dodatku wręcz awangardowy. Widać jednak było, że sąsiedzi podpatrywali pomysły od siebie nawzajem, ponieważ dom, który miał zrobiony w ten sposób dach nie był tam jedynym. Wiadomo, jak to jest wśród sąsiadów – nikt nie chce być gorszy. Bardzo spodobał mi się ten pomysł – postanowiłem, że spróbuję zrobić coś podobnego w swoim domu. W końcu – czemu nie? Raz na jakiś czas można wydać trochę pieniędzy by wyróżnić nasz dom na tle innych. Nie było w tym przecież niczego złego – rodzina, znajomi i sąsiedzi na pewno docenią nowy wygląd mojego dachu.

Tak jak sądziłem wszystkim podobał się mój pomysł. Widziałem po twarzach odwiedzających mnie gości, że to co zrobiłem spodobało im się na tyle, że zapewne już niedługo nie będę jedynym posiadaczem takiego dachu w okolicy.

Top