Czym się różnią materace?

Twarde materace są bardziej odpowiednie dla cięższych ludzi, zaś miękkie są odpowiednie dla drobnych ludzi. Taka jest podstawowa zasada zastosowania materacy. Można je wybrać w stosunku nie tylko do wzrostu, ale także do wagi. Ludzie, którzy uprawiają wiele sportów, zazwyczaj uważają wyższy stopień twardości za przyjemniejszy, seniorzy wolą spać na miękkich podkładkach.

Miękki materac na ból pleców

Producent materacyOsoby z bólem pleców nie powinny wybierać zbyt twardego materacy. Naukowcy odkryli, że nieco bardziej miękka powierzchnia materaca zapewnia dłuższy sen i mniej dyskomfortu. Jeśli ktoś cierpi na bóle pleców, powinien rozważyć zakup materaca ortopedycznego. Mają one od pięciu do siedmiu stref ortopedycznych dla głowy, szyi, kręgów piersiowych, lędźwiowych, krzyżowych i miednicy. Materace ortopedyczne nie muszą być drogie, a bardzo dobrze sprawdzają się. Są również dość miękkie. Producent materacy oferuje szeroki wybór tych produktów, które różnią się między sobą chociażby zastosowaniem. Każdy człowiek w końcu potrzebuje czegoś innego, a dzięki dobremu materacowi można zmniejszyć napięcie mięśniowe. Skorzysta na tym zdrowie fizyczne i psychiczne. Zakres materacy waha się od H1 dla bardzo miękkich do H5 dla bardzo twardych, przy czym większość modeli jest dostępna w H2 i H3, ale to jaki wybierze sie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie można ulegać perswazji reklamy, lecz posłuchać własnego ciała i skupić się na własnych wymaganiach.

Każdy człowiek sam powinien zadecydować o tym, na którym materacu wygodnie się czuje! Może położyć się na materacu w sklepie, aby wypróbować tyle modeli, ile potrzeba. U renomowanych, wyspecjalizowanych producentów i sprzedawców materac można dostać w dobrej jakości i w razie potrzeby wymienić po kilku dniach.

Top