Czym są elektrody tens ems?

Wiele ludzi zna dzisiaj sposób na radzenie sobie z bóle, polegający na elektroterapii. Istnieją różne rodzaje elektrostymulatorów, które mogą w tym pomóc, a każdy z nich ma innych rodzaj elektrod. Często są one wielofunkcyjne, ale czasami też mogą być charakterystyczne dla jednego typu urządzenia.

Jakie jest zastosowanie elektrod tens ems?

elektrody tens emsWspomniane elektrody można zastosować w szerokiej gamie chorób. Ważne jest aby elektrody tens ems przykleić na oczyszczoną, najlepiej zdezynfekowaną wcześniej skórę. Zapobiegnie to ich odklejaniu się. Ponadto warto zwrócić uwagę, że muszą one być przyłożone do ciała dokładnie, bez zagięć, dzięki czemu cały zabieg będzie w stu procentach bezpieczny. Wspomniane elektrody można zastosować w połączeniu z odpowiednim urządzeniem w przypadku bólów kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego oraz krzyżowo-lędźwiowego. Ich działanie jest odczuwalne już po 20 minutach zabiegu. Terapię taką można stosować nawet codziennie, gdyż nie ma ona skutków ubocznych. Ponadto elektrody tens ems są bardzo przydatne nie tylko we wspomnianych już bólach, ale także w przypadku bólów kończyn lub innych części ciała. Przy dobraniu odpowiedniej częstotliwości wspomagają działanie układu krążenia, a co za tym idzie, powodują lepsze odżywienie mięśni i szybszą ich regenerację. Powoduje to, że mogą być stosowane u wielu osób i w przypadku różnych schorzeń. Ulotka dołączona do tych urządzeń pomoże nam dobrać właściwe parametry.

Dzięki zastosowaniu elektrod tens ems możemy zdecydowanie zmniejszyć ból, w szczególności ból pochodzenia mięśniowego. Terapia ta zmniejsza także zbyt duże napięcie mięśniowe oraz powoduje pozytywną reakcję układu krążenia. Wiąże się to ze znacznym złagodzeniem dolegliwości bólowych u osób, które stosują te elektrody.

Top