Czym pokryć powierzchnię boiska?

Prawdziwa trawa wymaga olbrzymiej ilości czasu, który musimy poświęcić na jej pielęgnację. Posadzenie prawdziwej trawy wiąże się z regularnym podlewaniem, koszeniem oraz nawożeniem. W przypadku boisk piłkarskich taka ilość czynności może wymagać dodatkowych nakładów na zatrudnienie kompetentnej osoby do wykonywania takich obowiązków. Czym zatem warto pokryć powierzchnię boiska, by skutecznie uniknąć zbędnych kosztów?

Pokrycie boiska piłkarskiego trawą syntetyczną

trawa syntetycznaJednym z najlepszych i najtańszych sposobów na pokrycie boiska jest specjalna sztuczna trawa. To wytrzymała wykładzina, która jest produkowana z tworzywa sztucznego, które jest odporne na najróżniejsze niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Dodatkowo trawa syntetyczna nie wymaga pielęgnacji oraz podlewania. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż tym sposobem unikniemy dodatkowych obowiązków. Raz rozścielona sztuczna trawa w formie wykładziny będzie służyć przez wiele lat bez konieczności poświęcania jej zbędnej uwagi. W zależności od potrzeb można wybrać różny rodzaj grubości takiej wykładziny. Grubsze wykładziny są jeszcze trwalsze i lepiej znoszą najróżniejsze zmiany pogodowe. Jeśli zatem odpowiadamy za inwestycją związaną z budową nowego boiska piłkarskiego, to takie rozwiązanie jest zdecydowanie wskazanym sposobem na uniknięcie zbędnych kosztów. Gdzie kupimy taką sztuczną trawę w formie wykładziny?

Najlepiej swoje zakupy zacząć od wybrania się do najbliższego sklepu ogrodniczego lub budowlanego. W takich miejscach często wykładzina jest sprzedawana na metry. W tym celu powinniśmy dokładnie zmierzyć całą nawierzchnię takiego boiska, by następnie zamówić odpowiednią ilość wykładziny. Zawsze jednak warto dokupić trochę wykładziny w zapasie, by naprawić nie ubytki.

Top