Czym kleić aluminiowe elementy?

Aluminium to lekki stop metalu o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest niezwykle popularny w przemyśle oraz transporcie, ze względu na swoje właściwości, między innymi lekką wagę. Wykorzystuje się go w produkcji maszyn oraz urządzeń, a także podczas montażu pojazdów. Coraz więcej elementów samochodów wykonanych jest własnie z tego materiału.

Zalety klejenia aluminiowych elementów

najlepszy klej do aluminium loctiteZdarza się jednak, że aluminium ulegnie uszkodzeniu. Istnieje kilka sposobów jego połączenia: nitowanie, spawanie, lutowanie lub klejenie. Nie wszędzie można zastosować spawanie lub lutowanie, gdyż wymaga to wysokich temperatur. Nie jest to wskazane wszędzie tam, gdzie znajdują się substancje niebezpieczne. Dlatego bardzo popularnym rozwianiem jest klejenie aluminium. Specjalny klej posiada odpowiednie substancje aktywne, które są w stanie złączyć trwale elementy aluminiowe z innymi elementami aluminiowymi, ale nie tylko. Można przykleić aluminium także do innych metali czy betonu. Daje to bardzo szerokie możliwości, szczególnie w montażu rożnych elementów konstrukcyjnych. Najlepszy klej do aluminium Loctite zapewni odporność na wysokie temperatury i drgania, a także na uszkodzenia mechaniczne. Stosowanie klejów jest proste i nie wymaga dodatkowych umiejętności, więc to rozwiązanie, które jest bardzo popularne. Cechuje się też wysoką skutecznością oraz trwałością.

Jeżeli zdecydujemy się kleić aluminiowe elementy, pamiętajmy, aby wybrać dobry klej od sprawdzonego producenta. Lepiej zapytać sprzedawcę o polecany i popularny produkt, który spełni nasze oczekiwania, niż później kupować klej po raz drugi. Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań, które sprawdzą się w różnych okolicznościach i pozwolą nam skleić zepsute lub uszkodzone elementy, a także przeprowadzić skuteczny montaż.

Top