Czy warto podpisać po ślubie intercyzę?

Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej wyczekiwanych dni jest dzień ślubu. Każdy, kto się decyduje na tak ważny krok w swoim życiu, ten z pewnością wierzy w to, że z daną osobą spędzi resztę życia. Czasem jednak pewna ostrożność jest wskazana. Nie wiemy przecież tego, jak potoczy się życie. Różne sytuacje się zdarzają i chyba nie warto wierzyć za bardzo. Czy można się w jakiś sposób zabezpieczyć?

Zalety podpisania intercyzy po ślubie

intercyza po ślubieWiele osób uważa, że małżeństwo powinno być zgodne i umiejące się porozumiewać we wszystkich kwestiach. Wspólny majątek i zobowiązania dla wielu osób są niezwykle ważne i sprawiają, że czujemy większą jedność. Czy jednak rzeczywiście wszystko to, co robi nasz partner jest dla nas korzystne? Okazuje się, że niekoniecznie. Wiele osób już się przekonało, że za błędy małżonka trzeba będzie zapłacić. Można się jednak przed tym uchronić. Intercyza po ślubie jest doskonałym rozwiązaniem. Nie świadczy ona o tym, że nie wierzymy naszemu mężowi czy żonie. Intercyza pozwala nam zachować rozdzielność majątkową, a to w niektórych sytuacjach może się nam przydać. Jeśli partner weźmie kredyt bez naszej wiedzy i nie będzie go spłacał, komornik przyjdzie do nas. Tak samo jest w każdej innej sytuacji, w której chodzi o pieniądze. Można być szczęśliwym małżeństwem i jednocześnie dbać o własne interesy. W przyszłości możemy przecież uznać, że czas się rozstać i wtedy nie trzeba będzie walczyć o podział majątku.

Faktem jest to, że ślub to piękne wydarzenie i każdy chciałby, aby przyszłość była taka samo szczęśliwa. Nigdy jednak nie możemy być pewni tego, co przyniesie los. Nawet te pary, które sobie ufają, chcą się w jakiś sposób zabezpieczyć. Intercyza jest niezwykle ważnym dokumentem, który chroni majątek każdego z małżonków. Należy spisać ją u notariusza. Na pewno da nam większe poczucie bezpieczeństwa w przyszłości.

Top