Czy folia do kiszonki to najlepsze rozwiązanie?

 

Nie da się ukryć, że kiszonki różnego rodzaju są dzisiaj najczęściej wykorzystywanym rodzajem futru dla zwierząt gospodarskich. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Trzeba zauważyć, że kiszonki są naprawdę dobrym materiałem pod względem kaloryczności. Jednak jest wiele sposobów na ukiszenie i przechowywanie materiału. Jakie opcje mamy i który wybór okaże się najlepszy?

Folia do kiszonek – czy warto?

folia do kiszonkiPrzede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że rodzaj wybranej folii do zakiszania będzie zależny od tego jaką kiszonkę bierzemy pod uwagę oraz jaki przyjęliśmy sposób na jej magazynowanie. Na podstawie własnego doświadczenia i opinii innych hodowców możemy z powodzeniem określić, czy wybranie folii pryzmowej czy może folii do belowania będzie najlepszym w naszej sytuacji wyborem. Należy również zauważyć, że każda folia do kiszonki posiada specjalne właściwości i odpowiednie parametry. Przede wszystkim folia do kiszonki będzie umożliwiała przebieg wszystkich niezbędnych reakcji chemicznych. Kiszenie jest procesem długotrwałym i dość wymagającym. Nie można zapominać o tym, że dla umożliwienia prawidłowego przebiegu procesu musimy zachować warunki beztlenowe i przede wszystkim potrzebne będą dodatkowe kultury bakterii, którymi materiał rolniczy zostanie polany czy pokryty w inny sposób. Folia do kiszonek to zdecydowanie najtrafniejszy wybór. Niektórzy próbują innych sposobów. Jednak nie da się ukryć skutków ubocznych niedotrzymania prawidłowych warunków kiszenia. Jeśli nie zadbamy o ich zapewnienie zdecydowanie zakiszona kukurydza czy też siano może ulec spleśnieniu a to może oznaczać naprawdę duże straty i przede wszystkim bardzo duży problem. Strata całego zakiszonego materiału spowoduje brak materiału do żywienia zwierząt, a zakupienie zastępczych środków może nas kosztować fortunę. Dlatego właśnie odpowiednie zaplanowanie przechowywania plonów do wyżywienia zwierząt jest w gospodarstwach dzisiaj niemal najważniejsze.

Folia do kiszonek jest dostosowana w taki sposób do potrzeb hodowców, że faktycznie zapewni otrzymanie najwyższej jakości pożywienia dla zwierząt hodowlanych. Trzeba pamiętać o tym, że każdorazowo należy sprawdzić jakość folii, którą gwarantuje producent. Musimy dobrać jej jakość w taki sposób, aby faktycznie zapewniła dobre warunki kiszenia. 

Więcej informacji znajdziesz na sklep.indiver.pl

Top