Czy dywan w dziecięcym pokoju jest konieczny?

Puchaty, włochaty, różowy, kremowy, a może niebieski? Kupować czy nie kupować? Urządzanie pokoju dla dziecka to prawdziwe wyzwanie, które dla wielu przyszłych mam jest bardzo stresujące. Jak wiemy, stres w tym magicznym czasie jest niewskazany, dlatego dziś podpowiemy jak wybrać dywan do dziecięcego pokoiku. 

Wybieraj tylko dobrą jakość materiału

dywan do pokoju niemowlakaChoć nie każdy decyduje się na dywan w domu, w pokoju dziecięcym może on się okazać bardzo potrzebny. Kiedy nasz dzidziuś rozwija się, chce poznawać świat, odbiera coraz więcej bodźców. Potrzebuje on kontaktu z podłogą, aby móc wykształcić nowe umiejętności motoryczne. Zaczyna wierzgać nogami, podnosić główkę i pełzać po podłodze, dlatego zadbajmy o to, aby dywanik miał możliwość prania go w zwykłej pralce. Dlaczego jest to tak ważne? Oczywiście, chcemy, aby nasze dzieci poznawały świat, jednak dywany często gromadzą w sobie roztocza i wiele bakterii oraz pasożytów. Z tego powodu dywan do pokoju niemowlaka z możliwością wyprania w pralce będzie zawsze świeży i czysty, a my ze spokojem będziemy mogli popatrzeć, jak nasz maluszek leżakuje lub uczy się kontroli nad własnym ciałem. Kolejną istotną kwestią jest materiał wykonania, najlepiej szukać takich, które wykonane są z naturalnej bawełny, bezpiecznej dla naszej pociechy. Wystrzegajmy się syntetycznych materiałów zabarwionych toksycznymi farbami. To może być szkodliwe dla dziecka. Kolejnym aspektem jest estetyka, choć gust jest bardzo indywidualną sprawą, to najlepiej sprawdzają się stonowane, pastelowe kolory. Warto zajrzeć do internetu i poszukać sklepu, który w swojej ofercie ma produkty z certyfikatami ISO, wtedy zyskamy pewność, że to najlepszy i najbezpieczniejszy wybór dla naszego niemowlaka. 

Przy wyborze tekstyliów do dziecięcego pokoju zawsze kierujmy się w pierwszej kolejności funkcjonalnością oraz jakością materiału, z którego są wykonane. Warto zdecydować się na zakup dywanika do dziecięcego pokoju, nada on przytulnej atmosfery oraz będzie użyteczny. Pamiętajmy jednak, aby miał możliwość prania go w zwykłej pralce!

Top