Ciepły parapet- opis

 

Wszyscy wiemy jak dużą rolę w naszych domach odgrywają okna. Ich nieprawidłowy montaż mimo nawet najlepszej jakości materiałów, może mieć naprawdę opłakane skutki. Dla domu, mieszkania kluczową, najważniejszą kwestią jest izolacja termiczna również ze względu energooszczędności.

Nowoczesne profile podokienne

ciepły parapetCoraz bardziej popularny, warstwowy montaż okien dodatkowo może zapewnić ciekawą instalację jaką jest ciepły parapet. Zapewnia najlepsze połączenie okna z murem, co jest naprawdę istotne. To dość nowe rozwiązanie jednak efekty jakie daje sa naprawdę imponujące. Przy instalacji, wyborze ciepłego parapetu bardzo ważne jest to, aby był on dopasowany do okiennego profilu, okna i parapet musza idealnie do siebie pasować. Kształt parapetu możemy bez problemu formować na pożądane rozmiary. Ciepły parapet czyli profil podokienny może być podstawą na osadzenie każdego rodzaju okna. Niezależnie od tego czy jest to okno drewniane, plastikowe, pcv czy aluminiowe ciepły parapet będzie się świetnie sprawdzać. Dzięki ciepłemu parapetowi uzyskuje się naprawdę wysokiej jakości izolację termiczną. Izolacja termiczna zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza zimą i gorącego latem do wnętrza naszych domów i mieszkań. Dodatkowo te profile stanowią podłoże na parapety zewnętrzne i wewnętrzne dodatkowo wzmacniając ich odporność na obciążenia. Zalet więc zastosowania tej nowoczesnej metody nie sposób nie zauwazyć.

Ciepły parapet fenomenalnie sprawdzi się w przypadku naprawdę dużych okien, gdzie trzeba być naprawdę bardzo uważnym, ostrożnym, gdyż każdy nawet najmniejszy błąd może mieć opłakane skutki. Kolejną ważną informacją niech będzie fakt, że te profile pod okienne wykonywane są na każde, indywidualne zamówienie, gdyż muszą być one idealnie dopasowane do profilu ościeżnicy.

 

Top