Chroń swoje dane dzięki ekranowaniu rfid

Tytułowy skrót oznacza urządzenia do identyfikacji radiowej. Dziś znajdują się w paszportach i kartach kredytowych jako cienkie chipy, aby przyspieszyć transakcje. Przechowują i przesyłają informacje o koncie oraz dane osobowe. Więc gdzie jest blokowanie RFID?

Jak korzystać z ekranowania rfid

ekranowanie rfidPodręczne skanery (które łatwo mogą znaleźć złodzieje) mogą odczytywać te chipy przez portfele i ubrania w odległości kilku stóp. Pomyśl o tym jak o elektronicznym kradzieży kieszonkowej lub kradzieży tożsamości. Nowo wydane karty kredytowe, paszporty i inne dokumenty tożsamości mają wbudowane układy RFID. Rośnie liczba kradzieży tożsamości za pomocą czytników. Możesz chronić swoje dane osobowe za pomocą portfeli blokujących RFID i pokrowców paszportowych stosujących ekranowanie rfid. Te przedmioty zawierają siatkę z metalowych włókien, która tworzy „klatkę” wokół układu, przez którą fale radiowe nie mogą przeniknąć. Karty kredytowe i identyfikacyjne mają teraz wbudowaną technologię RFID. Większość nowo wydanych paszportów zawiera chipy. Chip zawiera wszystkie dane znajdujące się na pierwszej stronie paszportu, w tym zdjęcie. Nawet prawo jazdy może mieć układ RFID. Radio Frequency Identification to technologia, która pozwala po prostu machnąć kartą kredytową lub identyfikacyjną, paszportem lub licencją przed pobliskim skanerem zamiast przesuwać pasek magnetyczny. Elektroniczny skaner wysyła sygnał, który jest odbierany przez antenę wbudowaną w kartę, która jest podłączona do układu RFID karty, w ten sposób aktywując go.

Niestety przestępcy o minimalnych umiejętnościach technicznych mogą zbudować własne czytniki RFID za pomocą kilku prostych materiałów eksploatacyjnych. Urządzenia te mogą szybko i cicho wykraść prywatne informacje finansowe, a sprawca musi tylko zbliżyć się do portfela z ukrytym czytnikiem kart. W ogóle byś tego nie wiedział.

Top