Chirurgia stomatologiczna i ekstrakcja zębów

Kiedyś długo bolał mnie ząb, jednak pani dentystka, zrobiła wszystko, aby go tylko nie wyrywać. Bardzo się bałam wyrywania, więc zrobiono mi leczenie kanałowe. Niestety, nie było dane długo mi się cieszyć. Konieczna była u mnie bowiem ekstrakcja ósemek, które zaczęły mi wyrastać częściowo. Dwóch jeszcze nie było widać.

Strach przed chirurgiem szczękowym

kompleksowa chirurgia stomatologiczna w KoszalinieNiestety, aby usunąć ósemki,których jeszcze nie widać, konieczna była kompleksowa chirurgia stomatologiczna w Koszalinie. Dlaczego aż chirurgia? Zwykły stomatolog mógł nie dać sobie z tym rady, ponieważ trzeba było naciąć dziąsło, aby móc wyrwać ząb, który gdzieś tam się chowa nieszczęśnik. Byłam przerażona, bo to wszystko brzmiało tak strasznie. Jednak nie miałam wyjścia, ponieważ ósemki są zbędne, i mogłyby spowodować, że zęby mi się przesuną, i będą krzywe. Wybrałam się więc do chirurga szczękowego, i z drżącymi kolanami usiadłam na fotelu. Był to miły starszy pan, który uspokajał mnie, widząc, jak bardzo się denerwuje. Miał odpowiednie podejście do mnie, bo powiedział, że te zęby tylko będą przeszkadzały, że trzeba je usunąć, ale że nie będzie mnie bolało bo dostanę znieczulenie. Tak mnie zagadał, że nawet nie wiem kiedy dał mi zastrzyk znieczulający i poopowiadał trochę o tym, jak rosną ósemki, i dlaczego w ogóle się pojawiają. Następnie zabrał się za nacinanie dziąseł i wyrywanie. Przyznam, że faktycznie nic nie czułam, bo znieczulenie zadziałało. Nie miałam się czego obawiać.

Cały zabieg przeszedł szybko i bezproblemowo. Ja oczywiście trochę przeżywałam ta całą sytuację, bo nigdy wcześniej nie miałam wyrywanego zęba. Jednak chirurg znał się na rzeczy, wszystko zrobił idealnie, i teraz po pozbyciu się ósemek, mam już święty spokój. Wiem, że bez nich będzie lepiej, i nie skrzywi mi się zgryz.

Top