Budujemy i urządzamy dom

Budowa domu to wyzwanie i ogromna frajda z tego, że można stworzyć coś własnego od początku do końca. Własny projekt, zakupy i jego realizacja. Nie każdy jednak ma z tego radość i wiele osób zatrudnia dekoratora, który wykonuje takie zadania. Skupmy się jednak na tym, kiedy to sami postanawiamy wybudować, a potem urządzić własne 4 ściany. Na pewno najwięcej czasu i stresu zajmują formalności.

Świecąca kostka brukowa pomoże trafić do domu ciemną nocą

Niektórzy nawet rok starają się o to, aby rozpocząć budowę, która przy dobrej ekipie może potrwać dwa miesiące, a jeśli dodatkowo zatrudnimy architekta i jakiegoś tam projektanta, to wszystko będzie urządzone bardzo szybko. Gdy zakończy się budowa murów, przechodzimy do wykończania, czyli malowania, wykładania podług, instalacji grzewczych, czy elektrycznych. Dopiero w momencie, gdy zostaną położone wszystkie podłogi i płytki, a ściany będą pomalowane możemy zająć się dekoracją, umeblowaniem takich wnętrz.

świecąca kostka brukowaAle pamiętajmy, że środek to tylko jednak część. Dom to także jego otoczenie, czyli wszystko to, co jest na zewnątrz, czyli elewacje. Wiele osób budujących dom dopiero na ostatnim etapie zajmuje się elewacją. Czasem dom przez lata jest niemalowany, bo zabrakło na to funduszy. Jest to jednak ważny element, również estetyczny. Wykończenie otoczenia domu tez jest bardzo ważne. Oprócz malowania elewacji ważne jest też zasadzenie zielni wokół domu wyłożenie kostki. Bardzo ciekawa jest np. świecąca kostka brukowa, która daje genialny efekt, do tego jakieś ławki i inne elementy. Na pewno warto też zwrócić uwagę na kolor okiennic, czy dachu. Jeśli nieodpowiednio dobierzmy kolorystykę, wtedy cały efekt nie będzie najlepsze. Białe okna to klasyka, ale przecież dostępne są też brązowe lub kolorowe okiennice, które nadają budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Na pewno wybór pewnych elementów będzie się wiązał z tym, jak dana osoba widzi dom i ile ma pieniędzy. Fundusze to nasze największe ograniczenie, czasem mamy wiele pomysłów, ale nie możliwa jest ich realizacja, bo brakuje pieniędzy, które mogłyby pomóc w realizacji danego pomysłu.

Top