Bielizna bawełniana w ciąży ?

Przychodzi taki czas, dla każdej kobiety w ciąży, że stoi przed wyborem pierwszej bielizny ciążowej. Biorąc pod uwagę oferty sklepowe i te on line mnogość i wielorakość produktów odstrasza i wprowadza nieco przyszłe mamy w dezorientację. Także opisy danych produktów nie są pomocne, a każdy z poradników pisze co innego. Więc co powinny wiedzieć młode mamy i czy faktycznie przeświadczenie że bawełniana bielizna ciążowa jest faktycznie słuszne?

Czy bawełna to najlepszy materiał na bieliznę ciążową ?

bawełniana bielizna ciążowaJak wiadomo bawełna należy do materiałów od dawna już znanych i uznawanych za jak najbardziej naturalne. Podobnie jak jedwab, czy bambus. Wybierając bawełnianą bieliznę ciążową pamiętajmy że im więcej naturalnych włókien (ich procentowy skład zwykle opisany na opakowaniu, tudzież metce) tym lepiej. Taka bielizna jest przewiewna, zapewnia prawidłową termoregulację naszemu ciału. Nie podrażnia też skóry, jak mogą to robić inne sztuczne materiały, nie przepuszczające powietrza w tak znacznym stopniu. Warto zwracać na to szczególnie uwagę przy wyborze majtek, ponieważ sztuczne materiały i brak dopływu powietrza mogą predysponować do występowania infekcji intymnych. Biustonosze zawsze będą zawierały spore domieszki sztucznych włókien aby mogły być stabilne, ale od środka zawsze powinny mieć bawełnianą wyściółkę.

Bawełniana bielizna ciążowa jest nadal najbardziej przyjazną kobietom w stanie błogosławionym. Jest lekka i cenowo znacznie korzystniejsza od naturalnych odpowiedników z włókien jedwabnych czy bambusowych. Zachowuje wszystkie czynności skóry i otula ją, nie podrażniając w miejscach które są szczególnie wrażliwe w tym czasie jak narządy intymne czy brodawki piersi (tych powiększających się i piersi kobiet karmiących). Warto wybierać naturalne materiały.

Top