Bezpieczna biowełna na metry

W sklepach możemy kupić dowolne ubrania wykonane z jedwabiu, lnu, wiskozy czy bawełny. Jednakże jeżeli chodzi o ubranka czy pieluchy dla małych dzieci, to warto sięgać po najlepsze jakościowo materiały, które są bezpieczne.

Jak wykorzystać biowełnę?

biowełna na metryWiększość z nas myśli, że bawełna, z której są wykonane podkoszulki, spodnie czy nawet marynarki, jest ekologiczna i bezpieczna. Jednakże nie do końca jest to prawdą. Ogólnie dostępna na rynku bawełna jest pod względem jakości jednym z najlepszych materiałów, ale aż osiemdziesiąt procent z niej pochodzi z upraw, w których stosuje się sztuczne nawozy. Dzięki niemu, bawełna rośnie znacznie szybciej, aby producenci mogli zaspokoić duży popyt. Zupełnie inaczej jest z biowełną, która jest niesamowicie miękka i delikatna w dotyku. Przeważnie jest ona wykorzystywana do produkcji ubranek dla dzieci, ponieważ jest bezpieczna i wytrzymała. Ponadto jest bardzo wytrzymałą i doskonale znosi wysokie temperatury, w jakich są prane dziecięce ubranka. Z takiej biowełny są też produkowane pieluszki wielorazowe, które coraz więcej mam wykorzystuje, zamiast jednorazowych. Istnieje także możliwość samodzielnego wykonania takich pieluszek, ponieważ biowełna na metry jest dostępna w wielu sklepach z tkaninami. Przeważnie ma ona określoną szerokość i wybieramy jedynie ilość metrów jaka jest na potrzebna. Później wystarczy dowolnie dociąć odpowiednie kawałki, które trzeba zeszyć i można wykorzystywać jako wkłady do majtek wielorazowych lub pieluszki do wycierania buzi malucha.

Oczywiście biowełna może mieć szersze zastosowanie, lecz z uwagi na delikatną skórę dzieci, jest ona polecana zwłaszcza dla nich. Jeżeli chodzi o jej cenę, to kosztuje kilkanaście złotych za metr i jest dostępna w uniwersalnym białym kolorze.

Top