Barierka z aluminium

Każdy budynek musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, które zostały uwzględnione w prawie budowlanym, w innym wypadku nie zostanie dopuszczony do użytku. Będzie widniał w ewidencji budynku w dalszym ciągu jako budynek w budowie. Korzystanie z niego będzie niezgodne z prawem, dlatego lepiej spełnić wszystkie normy.

Aluminiowa barierka na schody i balkony

barierki aluminioweJedną z norm, którą musimy bezwzględnie spełnić, przed zgłoszeniem budynku do odbioru, jest zainstalowanie na wszystkich klatkach schodowych i balkonach barierek. Na rynku dostępnych jest conajmniej kilka rodzajów barierek na schody i balkony. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejsze były barierki kute, ale z racji tego, że takie barierki są bardzo ciężkie i drogie, to szybko wyszły z mody. Ich miejsce zajęły barierki aluminiowe, które są dużo tańsze i lżejsze, przez co ich transport i montaż jest łatwiejszy. Barierki z aluminium spisują się równie dobrze. Taka barierka wykonana jest z należytą starannością, nie ma mowy o jakichś defektach, ponieważ przed oddaniem barierki do sprzedaży jest ona bardzo dokładnie sprawdzana, pod kątem tego czy spełnia wszystkie normy. Barierki dostępne są w różnych kolorach, dzięki temu możemy jej kolor dopasować do wystroju na klatce schodowej lub dopasować do koloru elewacji. Żywotność takiej barierki jest na zadowalającym poziomie. Wystarczy ją co kilka lub nawet kilkanaście lat poprawnie konserwować, to posłuży nam bardzo długo.

Tego typu barierki są bardzo tanie. Za barierkę na balkon wykonaną z aluminium zapłacimy od czterystu do siedmiuset złotych, w zależności od tego jaki model barierki wybierzemy i jak duży jest balkon. Barierkę możemy zamówić przez internet lub kupić ją w jednym ze stacjonarnych sklepów z branży budowlanej.

Top