Agencja pracy zatrudniająca Ukraińców

W firmie, która zajmuje się organizacją pracowników ze wschodu, siłą rzeczy muszą pracować osoby, które znają język, w jakim te osoby się porozumiewają, więc często polskie agencje, które poszukują głównie ludzi z Ukrainy, zatrudniają Ukraińców, lecz nie na potrzeby swoich klientów, lecz swoje własne, aby pomagali oni im wszystko organizować.

Czy agencja pracy może zatrudnić Ukraińców?

agencje pracy ukrainaRolą takich organizatorów jest przede wszystkim zajmowanie się zakwaterowaniem oraz transportem dla takich osób, a także pierwszym kontaktem z agencjami, które łowią ludzi jeszcze na terenie Ukrainy. chociaż tym zwykle zajmują się lokalne biura, pośrednicy często zatrudniają też dodatkowe osoby, które działają po obu stronach granicy, pomagają zorganizować przejazd takich osób oraz wprowadzają ich w podstawowe zasady pracy, mówią co i jak. To usprawnia znacznie procedury oraz likwiduje przeszkodę, jaką jest bariera językowa, z którą często spotyka się wiele różnych osób. Jeżeli interesują nas nowoczesne agencje pracy Ukraina jest kierunkiem, z którego często sprowadzają one pracowników. Wszystkie strony czerpią z tego korzyści, jednak taki pracownik może przebywać w naszym kraju tylko przez pewien czas, później musi wrócić do domu, a więc agencje cały czas muszą szukać nowych pracowników, aby zaspokoić nieustannie rosnące potrzeby rozwijającego się przemysłu.

Im więcej osób zatrudniamy, tym większa szansa, że część takich pracowników pochodzi z Ukrainy. Szczególnie może to się wydarzyć wtedy, gdy korzystamy z usług agencji zatrudnienia i sami nie mamy kontaktu z takimi pracownikami. To znacznie przyspiesza wszystkie procesy związane z zatrudnianiem pracowników, nie daje nam jednak szczególnej kontroli nad tym, kto znajduje się na terenie zakładu.

Top